Toit

Kuhu sööma minna?

Festivali külalisele

Baltic Sun’i festivali alal Narva Hermanni linnuse hoovis on kogu programmi vältel kohal paljud toitlustajad oma telkidega ja laia valiku maitsvate toitudega. Kui aga liigud mujal Narva linnas ja soovid sööma minna, siis siin on mõned paigad keha kinnitamiseks:

"Rondeel" restoran

Rondeel
Restoran

Restoran Rondeel on ajaloolise atmosfääriga Narva linna esindusrestoran, mis asub Narva linnuse loodetornis. Kvaliteetne stiilselt lihtne toit ja sisekujunduse keskaegse ning 80ndate retro kombinatsioon on väärt nägemist ja kogemist. Toorained on korralikud, võimaluste piires hooajalised ja kohalikud. Pjedestaalile on tõstetud näiteks silmud, kruubid ja kohalik käsitööjäätis. Restoran paikneb põhiliselt kahel korrusel, aga ka keldris saab üritusi korraldada ja suvel on avatud lummav terrass. Sealt avaneb vaade linnusele ja taustaks ka Venemaale.

Avatud iga päev kell 12 – 23.

Aadress: Peterburi tee 2, Narva Tutvu juhistega

Kontakt:
+372 359 9250
rondeel@narvamuuseum.ee

www.facebook.com/Rondeelrestoran

"Muna" kohvik

Muna
Kohvik

Tripadvisori väitel parim kohvik Narvas! Asub Narva kolledži õppehoones raekoja platsil. Koogid tulevad osaliselt ülikoolilinnast, et kolledžil ülikooliga ka kõhu kaudu side oleks tunda. Menüüs on igasuguseid toredaid asju, aga ka päevapakkumised on mõnusad. Kohviku nime taga on kolledži sisearhitekt, kes kõikjale seintele mune joonistas. Igaühel on luba see ise tähendusega täita. Muna sisaldub ka paljudes roogades, aga otseselt munarestoraniks seda ei nimetaks. Ilmselt pole see menüü suhtes õiglane, ent paljude inimeste lemmikroaks on hoopis toidu kõrvale pakutav leib. Aga see on kohviku püsiväärtus. Menüüd tulevad ja lähevad. Kindlasti on selle kohviku võlu osaks ka õhustik. Suvel saab sisehoovis istuda. On ju lahe mõelda, et ka ligikaudu 14. sajandil oli siin kahe maja vaheline hoov ja kaev, mis on hoovis sümboolsel kujul tähistatud, oli päriselt kaev.

Avatud:
E – N 9 – 20
R – L 9 – 22 (ainult festivali toimumise päevadel!)
P 10 – 18

Aadress: Raekoja plats 2, Narva
Tutvu juhistega

Kontakt:
+372 354 9665

kohvikmuna@kohvikmuna.ee

www.kohvikmuna.ee

www.facebook.com/kohvikmuna

RoRo Baar & Art Club

RoRo
Baar & Art Club

RoRo on jõeäärne sadamakõrts, mida võib nimetada ka kultuuriklubiks või art club’iks. Siin toimuvad kontserdid ja peod, iseloomulikus atmosfääris on mõnus aega veeta. Istuda saab suvel õues, igal aastaajal ka seiseruumides läbi kahe korruse. Toidukohana on see aus kõrts nagu kõrts ikka. Saab sašlõkki, erineva täidisega pelmeene ja palju muud ehtsat ja lihtsat. Aegajalt ilmuvad letile asjad, mida menüüs pole. Kraanist tuleb kohalik õlu. RoRo atmosfääri kõige võimsam osa on päikesetõusud.

Avatud iga päev kell 12 – 04.

Aadress: Jõe 3, Narva
Tutvu juhistega

Kontakt:
+372 357 5141
rorokomandor@gmail.com

artroro.ee

FB/ArtClubRoRo

VK/roroartclub

instagram.com/art_club_roro_narva

"Silver Mint" Restoran & baar

Silver Mint
Restoran & baar

Killuke sõbralikku Indiat Narvas! Menüü on autentne ja täis ehedaid maitseid – vürtsikuse astme saab igaüks ise määrata. Külastajate hulgast leiab sageli rahvusvahelisi seltskondi. Silver Minti külalislahke omanik on noor india pere ja kindlasti on see ainus koht Narvas, kus tõeliselt vürtsikat toitu osatakse teha.

Avatud:
Teisipäev – pühapäev 11-23
(sulgemise aeg pikeneb, kui külastajad soovivad restorani nautida).

Aadress: Aleksander Puskini 13, Narva
Tutvu juhistega

Kontakt:
+372 357 3150

FB/SilverMintRestaurant

"OK Modern" Klubi & kõrts

OK Modern
Klubi – kõrts

Legendaarseim kõrts Narvas. Siin toimusid arvamusfestivalid ja mõttetalgud juba siis kui mujal neid mõtteiski polnud. Siin keldris on tehtud väga palju otsuseid, mis on Narvat edasi arendanud. Siin on alati rahvast. Siia tasub tulla ka siis kui kõht tühi pole, sest need seinamaalingud ja mööbel on vaatamisväärsus omaette. Seinamaalingutel kajastub ka Narva lähiajalugu. Väljakutse number üks on Modern üles leida. Sisehoov, kelder, ukse kohal silti ei ole. Toit on tüüpiline kõrtsitoit. Legendi mõõtu on carbonare – kes kõik ära sööb, ongi ise legend. Väga mõnusad on igasugused snäkid, näiteks küüslauguleivad krevetikreemiga või frititud juustupallid.

Avatud iga päev kell 11.30 – 02.00

Aadress: Puškini 12, Narva
Tutvu juhistega

Kontakt:
+372 356 0207

FB/Club-OK-Modern-1073934172705199

instagram.com/clubokmodern

Sushi King

Sushi King

Narva sushikuningriik on Sushi King. Meeldiva teeninduse ja põhjaliku traditsioonilise Jaapani menüüga söögikoht. Kasutatakse ainult värsket ja kvaliteetset toorainet. Mõnus võimalus on nii laud ette broneerida kui ka Sushi King’ist toitu koju või kaasa tellida. Selleks piisab nende kodulehe külastamisest või helistamisest, et tellimus varsti kohale jõuaks.

Avatud:
P – N 11 – 23
R – L 11 – 24

Aadress: Tallinna maantee 12, Narva 
Tutvu juhistega

Kontakt:
Info ja tellimine: +372 5622 2440
Laua broneerimine: +372 5809 7222
narva@sushiking.ee

narva.sushiking.ee

FB/SushiKingNarva

VK/sushikingnarva

Peaaegu kõigi Narva toidukohtade loetelu leiab siit:

Toitlustamine

Olgem eetilised!

Info toitlustajatele

Muusika ja rõõm teevad head, nii on ka meie festivali eesmärk teha head kõige laiemas mõttes!

Üks põhimõte, mida festivali korraldusel rakendame, on vastutustundliku taustaga ja õiglase kaubanduse* toodete eelistamine festivali raames toimuvas toitlustuses. Eeldame, et kõik toitlustajad tagavad esmalt, et pakutavad arengumaadest pärit tooted ( nt. kohv, tee, kakao, suhkur, vein jm) on õiglase kaubanduse päritolu, st need omavad vastavat sertifikaati (Fairtrade, Fair for Life, WFTO certified jt). Lisaks on soovitatav, et ka kõik teised toidukaubad, mida pakutakse, on valitud teadlikult pidades silmas vastutustundlikku ja loodushoidlikku tausta.

Pakume omalt poolt abi sobilike toodete leidmisel ja valimisel ning soovi korral ka koolitust õiglase kaubanduse teemal.

*Õiglane kaubandus on rahvusvaheline liikumine ning alternatiivne kaubandusmudel, mille aluseks on dialoog, läbipaistvad ja ausad kaubandustavad ning püüdlused rahvusvahelises kaubanduses suurema õigluse poole. Õiglane kaubandus keskendub marginaliseeritud tootjatele ja väiketalunikele arenguriikides, pakkudes neile paremaid kauplemistingimusi, mis võimaldaks pääseda vaesusest ja tagada kogukondade säästev areng. Pikaajalised partnerlussuhted võimaldavad tootjatel ka keskkonnasõbralikku tootmisse investeerida. Sellega edendatakse käsitööd, mahepõllundust ja loodusvarade jätkusuutlikku kasutust.

Õiglase kaubanduse liikumine soovib kauplemissüsteemi, mis seab inimesed esikohale ja soosib sotsiaalset, majanduslikku ja keskkonnaalast õiglust.

Loe lisaks www.fairtrade.ee

TÄPSEM INFO & KOOLITUSED TOITLUSTAJATELE:
Jaanus Välja
jaanusvalja@gmail.com
+372 56677177

Sponsorid ja partnerid

Pin It on Pinterest

Share This