Radar & Koit Toome

Eesti

Aeg:

Reede 20.7.2018

Koht:

Piletid:
Hangi oma piletid kohe!*

Radar:
Tartu Levimuusikapäevade Grand Prix kolmel järjestikusel aastal (1982-1984)
“Aasta Album 2018” – „Minu elu“ Jaak Joala ja ansambel Radar

“Kõlagu taas: Jaak Joala & Radar”

Legendaarne 70.-80. aastate eesti fusioni lipulaev Radar laseb taas kõlama popmuusika ikoon Jaak Joala esitatud hitte ja ansambli populaarset instrumentaalklassikat. Jaak Joala unustamatut pärandit esitab suurepärane laulja ning Joala õpilane Koit Toome.

Radar (1977-1988) oli tuntud kogu NSVL aladel ja kaugemalgi, tehes suurejoonelisi tuure koos superstaari staatuses Jaak Joalaga. Neil aegadel toimus päevas kuni 7 kontserti. Jaak Joala koostöö Radariga kestis 1977-1983.

Radar liikus aastate jooksul professionaalse saateansambli staatusest iseseisva instrumetaalkoosluse poole. Selle käigus vahetus ansambli koosseis korduvalt.

Eesti popmuusika “maasool” Koit Toome on tuntud juba 90-ndate keskpaigast, mil tegutses duo-ansambel “Code One”. Olgu popmuusika lavad, arvukad muusikalid, instrumentaalkontserdid (Koit valdab suurepäraselt klaverit), austuskontserdid legendidele, TV-sõud või Eurovisioon – Koit tunneb ennast kõikjal kui kodus ja publik armastab teda. Seda tõestavad ka edetabelite reitingud, erinevad auhinnad ja võidud. Mitmekülgsus, võimekus ja lavasära tõid talle näiteks 2013. aastal võidu TV3 hittsaates “Su nägu kõlab tuttavalt”.

2008. aasta suvel tegi Koit Toome kuu aega kestva tuuri “Jaak Joala lauldud laule. Sügav kummardus õpetajale”, mille käigus andis kokku 23 kontserti. Tuuri kava võeti samas linti ning ilmus ka plaat “Sügav kummardus õpetajale”.

“Ma pean Jaak Joalast väga lugu. Ta on olnud läbi aegade minu jaoks Eesti kõige musikaalsem, andekam ja parem laulja. Minu suureks õnneks on mind temaga ka kokku viidud – me saime tuttavaks, kui olin umbes 14-15aastane.” — Koit Toome

Pin It on Pinterest

Share This