Mikolas Josef

Tšehhi

Aeg:

Laupäev 21.7.2018

Koht:

Piletid:
Hangi oma piletid kohe!*

Esimest korda Eestis!
Mikolas Josef tuli, nägi ja võitis eurooplaste südamed käesoleva aasta Eurovisioonil, mil saavutas finaalis vägeva 6. koha. See on ühtlasi Tšehhi kõrgeim koht Eurovisioonil läbi aegade. Ja nüüd on ta Eestis, Narvas ja Baltic Sun’il!
Ja muide – tal on hetkel Instagramis üle 440 000 jälgija.

Mikolas Josef sai 2018. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Lissabonis kuuenda koha (võitjaks tuli Netta Iisraelist). Josef, kes esitas lugu “Lie to Me”, oli alles teine finaali jõudnud Tšehhi esindaja ning ühtlasi kõrgeima koha pälvinud Tšehhi esindaja Eurovisiooni ajaloo vältel. 22-aastane artist vajas Eurovisiooni proovide käigus saadud selgroovigastuse järel ravi ning pälvis hääleka aplausi, kui lõpuks finaalis esindes kukerpalli tegi. Pärast Eurovisiooni on tema lugu “Lie to Me” üle kogu Euroopa edetabelites jõudsalt tõusmas – samuti on tal nüüdseks Instagramis üle 440000 jälgija.

Loe rohkem

Mikolas Josef (sündinud 4. oktoobril 1995 Prahas) on laulja, laulukirjutaja, produtsent, multiinstrumentalist ja muusikavideote režissöör. Tema isa on poolenisti austerlane ning emal on saksa ja itaalia juured. Olles suuremat sorti Habsburgide pärandi huviline, otsustas isa nimetada poja keiser Franz Josefi järgi Mikoláš Josefiks.

Josef on pere kolmest lapsest noorim. Oma lapsepõlves liikus ta sageli Praha ja Znojmo vahet. 2017. aastal elas ta valdava osa ajast Viinis. Ta pärineb musikaalsest perekonnast ning alustas kitarrimängu juba 5-aastaselt. Ta õppis ingliskeelses gümnaasiumis ning ehkki tema tulemused viinuks ta sisse ka kõige prestiižsematesse Briti ülikoolidesse, otsustas ta õpinguid mitte jätkata ning keskenduda hoopis muusikukarjäärile.

17-aastaselt pälvis ta näitlemise eest kuldmedali Londoni Muusika- ja Draamakunsti Akadeemias. Vahetult enne muusikukarjääri täiemahulist alustamist töötas ta ligi aasta rahvusvahelise modellina. Töötades tuntud brändidega nagu Prada, Replay, Diesel jt. ning olles esindatud kuue modelliagentuuri poolt, näis ta modellikarjäär juba korralikku hoogu sisse võtvat. Siiski otsustas ta selle katkestada, kuna ei kiitnud modellinduses toimuvat heaks.

“Ma polnud lihtsalt modellina õnnelik ja kõik. Ärge mõistke mind valesti – ma armastan moodi. Aga ma ei tundnud lihtsalt, et see oleks mind kuhugi edasi viinud. Kui mõni bränd on huvitatud minuga koostööst, siis sooviksin, et see oleks mu muusika, mitte mu välimuse pärast.”

Modellindusest lahkumise järel alustas ta tegevust tänavamuusikuna erinevates Euroopa linnades. “Ma teadsin, et mul tuleb oma lavahirmust üle saada. Tänaval mängimine on parim viis esinejana arenemiseks. See oli mu jaoks kasulikult veedetud aeg”.

Tänavamuusiku töö viis ta Oslosse, Zürichisse, Hamburgi, Viini ja isegi Prahasse. Aasta hiljem investeeris ta teenitud raha muusikaproduktsiooni ning andis välja oma debüütsingli “Hands Bloody”, millele ta filmis ühtlasi ka oma esimese muusikavideo.

“Enne modellindust olin ma teinud ka kõiksugu muid töid. Tänu sellele, et olin koristanud kontoreid, töötanud ehitusfirmas ning tegelenud modellindusega olin võimeline oma produtsenditegevust ise rahastama. Juba pelgalt produtseerimisega alustamiseks tuleb osta väga palju asju. Oli ka aeg, kus käisin neli korda kuus üht Praha professionaalset helistuudiot koristamas. Vastutasuks sain loa ühe täispika päeva seda ise kasutada.”

Josef sai oma kodumaal üldsusele tuntuks oma teise singliga “Free”, mis jõudis Tšehhi raadio IFPI edetabelis 4. kohale. Oma kolmanda singliga “Believe” valitses ta kolm nädalat Tšehhi kõige prestiižsema raadio Evropa 2 muusikaedetabelit. Seejärel otsustas 21-aastane Josef kolida Viini, kuhu kutsus teda mitmete plaatina-vääriliselt müünud albumite kallal töötanud helirežissöör Nikodem Milewski (Felix Jaehn, Sam Smith, Alle Farben, Klangkarussell ja paljud teised). Milewskist sai Mikolase jaoks viimase sõnul midagi muusikalise mentori laadset.

Kuna Josefi muusikavideosid saatis edu, alustas ta nende filmimist ka teistele artistidele. 21-aastaselt tegi ta muusikavideo plaadifirmale German Warner Music ning oli Chris Meidi loo “Eye of the Tiger” visuaalide autor.
Tema hobide hulka kuuluvad peamiselt erinevad spordialad. 2006-2009 oli ta kirglik rulataja ja lumelauasõitja. 2008. aastal võttis ta osa mainekaimast ja suurimast lumelauavõistlusest Snow Jam. Tänaseks on tema põhiliseks huviks saanud võitluskunstid – varasemalt džuudo, nüüd poks. Samuti on ta 15-aastasest saadik ühe Praha juhtiva võimlemismeeskonna liige. Enim armastab ta aga breiktantsu, mida võib näha ka tema viimasest videost.

Pin It on Pinterest

Share This