Baltic Sun’i avagaala:

Kristjan Järvi

USA

Aeg:

Kolmapäev 18.7.2018

Koht:

Piletid:
Hangi oma piletid kohe!*

Baltic Sun’i avagaala

Esimese Baltic Sun festivali avapäeval toimub suurejooneline gaalakontsert Narva linnuse hoovis!

Maailmas laialt tuntud dirigent Kristjan Järvi toob kokku Eesti uued ja vanad generatsioonid. Eesti säravamaid popi, elektroonika, roki ja klassikaliste hoovuste muusikud Noëp, Erki Pärnoja, keelpillikvartett Prezioso ja DJ Sander Mölder astuvad lavale gaala esimeses osas. Teises osas austab festivali lava ka legendaarne Anne Veski, kes esitab oma kustumatuid hitte.

Kristjan Järvi on Baltic Sun’i gaalakontserdi esimese osa kunstiline juht.

Dirigendist produtsendiks, heliloojaks, arranžeerijaks. Kristjan Järvi teeb seda kõike talle omase pidurdamatult loomingulise ja innovatiivse ettevõtlikkusega. Kristjan Järvi on tänaseks ‘saavutanud ühe nutikaima ning innovatiivseima kavakoostaja maine muusika maailmas‘ (Reuter). Dirigendina juhatab ta tuntud klassikute esitamist Wagnerist Radioheadini ning tunneb end koduselt suurtel rahvusvahelistel lavadel.

Järvi on osalenud enam kui 60 albumi lindistamisel, alates filmimuusikast Hollywoodi filmi- ja teletoodangule nagu “Pilveatlas” (“Cloud Atlas)”, “Sense8” (mõlema loojateks õed Wachowskid) või “Hologramm kuningale” (“A Hologram for the King”, rež. Tom Tykwer) ning plaadifirmade Sony Classical ja Chandos poolt välja antud auhinnatud heliplaatidest, lõpetades tema omanimelise plaadiseeriaga “Kristjan Järvi Sound Project”. Viimatinimetatud seeria sai alguse 2014. aastal ning sisaldab kaastöid kõigilt Järvi juhatatud ansamblitelt.

Vaata rohkem

2016. aastal sai Kristjan Järvi Eesti Olümpiakomitee ametlikuks liikmeks, olles selles rollis esimene, kes pole ühtlasi sportlane või riigiametnik. Kristjani algatus “Sound Estonia” püüab edendada terve keha ja terve vaimu vahelise seose mõistmist ning tähtsustamist.

Kristjan Järvi on loomult ettevõtja ja kirglik produstent; ta on enda loodud produktsioonifirma Sunbeam Productions juht, mis koondab kõiki tema eripalgelisi tegevusi. Sunbeam Productions on hiljuti korraldanud kontsertetendusi nagu “Waterworks” (2017/2018), “Absolute Club” koos Francesco Tristanoga ja “Nordic Pulse” (2018).

Kristjan Järvi sündis Eestis, emigreerus lapsena Ameerika Ühendriikidesse ning kasvas üles New Yorgis. Kristjan pärineb dirigentide perekonnast. Tema isa Neeme ning vanem vend Paavo on mõlemad oma valdkonna suurkujud. 2015. aastal kolis Kristjan Järvi oma elu keskpunkti Ameerikast tagasi Eestisse, Tallinna.

kristjanjarvi.com

Pin It on Pinterest

Share This