Erja Lyytinen

Soome

Aeg:

Reede 20.7.2018

Koht:

Piletid:
Hangi oma piletid kohe!*

Parim Kitarrist, Euroopa Bluusiauhinnad 2017
#1 Rahvusvaheline Sooloartist ajakirja Blues Matters kaasautorite hääletusel 2015
Aasta Artist, Soome Bluusiauhinnad 2015
7. koht MusicRadar.com parima bluuskitarristi hääletusel (136000 hääletajat)

Nende 15 aasta jooksul, mis on möödunud hetkest, kui Erja Lyytinen esimest korda salvestusstuudiosse astus, on temast saanud tõeline staar kodumaal ning tuntud nimi ka rahvusvahelises muusikamaailmas. “Soome slaidi-jumalanna” (The Blues Magazine) segab õnnestunult stiile nagu jazz, pop, soul ja rock, mille tulemuseks on talle ainuomane helipilt.

Erja valiti 2015. aastal ajakirja Blues Matters poolt #1 rahvusvaheliseks sooloartistiks ja Soome Bluusiauhindadel “Aasta Artistiks” ning andis seejärel 2017. aastal välja oma järgmise stuudioplaadi “Stolen Hearts”. Legendaarse produtsendi Chris Kimsey (Rolling Stones, Led Zeppelin, jt) abiga on ta sel plaadil avanud endast täiesti uue kunstilise külje.

Artistina on Erja alati valmis muutusteks ning plaadiga “Stolen Hearts” soovibki ta pakkuda oma publikule midagi varasemast täiesti teistsugust. “Mul oli tunne, et mul on käes kõik koostisosad valmistamaks midagi tõeliselt erakordset ja erilist”.

Fännid näivad nõustuvat, kuivõrd albumi “Stolen Hearts” ilmumisest saadik on Erjal vaevu hinge tõmmata lastud. Lisaks kahele edukale tuurile Suurbritannias ning “Blue Christmas” tuurile koos Sami Saari ja Maria Hännineniga Soomes on ta osa võtnud ka Soome telesaatest “Tähdet, Tähdet” (“Tähed, Tähed”), lauldes selle vahendusel iganädalaselt poolele miljonile inimesele. Tõeliseks kirsiks tordil sai aga 2017. aasta novembri lõpus Erja tunnustamine Euroopa Bluusiauhindadel Parima Kitarristi auhinnaga. Ning viimaks – 2017. aasta detsembris valiti Erja portaali MusicRadar 136000 hääletajaga küsitlusel paremuselt seitsmendaks bluuskitarritiks.

Koosseis:
Erja Lyytinen – vokaal, kitarr
Kasperi Kallio – klahvpillid, elektriorel
Tatu Back – bass
Iiro Laitinen – trummid

Pin It on Pinterest

Share This