Billy’s Band

Venemaa

Aeg:

Neljapäev 19.7.2018

Koht:

Piletid:
Hangi oma piletid kohe!*

Billy’s Band on Peterburist pärit ansambel, mida juhatab Billy Novick ning mis on pühendunud ülevale mõtiskelule sügavalt isiklikest kogemustest ja omaloodud unikaalsele žanrile nimega “romantiline alko-jazz”.

Billy’s Band on pikka aega täitnud Venemaa muusikamaailmas üht isevärki nišši – nad on samavõrd teretulnud nii nõudliku jazzipubliku ees kui ka tuhandete kuulajatega rokifestivalidel. Sügavmõttelised ja läbitungivad pilguheidud keerulistesse inimsuhetesse, ülevad refleksioonid igapäevaelu teemadel, hingekriipivad lood argisest kostavad meile mehe suust, kes on täpselt samasugune nagu me ise. Tema lihtsasti äratuntav, kergelt kähe hääletämber mõjub koduselt kõigile, kes on sinapeal igavese romantikaga ning kellele meeldib Neva jõe kaldal sünget taevast silmitseda ja millestki ilusast unistada.

Billy’s Band, ustav “romantilise alko-jazzi” viljeleja ning juba tosinkond aastaid üks Vene suurlinnade hinnatuimaid kontsertkoosseise (ja nende edu ei piirdu Venemaaga – nad on teretulnud ka rahvusvahelistel jazzifestivalidel) on kirjutanud rikkalikult lugusid, mida kõik Vene rokilegendid nende koguse ja kvaliteedi pärast kadestada võivad.

Billy’s Band on näide ansamblist, kelle muusika ja energia eales alt ei vea. Bändi loomingu pühendunud asjatundjad ei ütle kunagi ära mõnusa atmosfääriga õhtust oma lemmiklaulude seltsis.

Billy Novick – kontrabass, vokaal, klaver
Andrey Reznikov – kitarr, taldrikud, ulg
Mihal Sanych – saksofon, klaver, orkestritrummid, löökriistad

Loe rohkem

Billy’s Band on Peterburist pärit Vene ansambel, mille lõid 2001. aastal Billy Novick ja Andrey Reznikov. Ansambel alustas oma loomingulist teekonda seiklusrikka tuuriga läbi Saksamaa. Muusikud mängisid ühe kuu jooksul Berliini, Hamburgi ja Müncheni klubides ja tänavatel. Naasedes Venemaale juba küpse ja sissetöötatud bändina, alustasid nad oma kodumaa vallutamist, esinedes Peterburis ja Moskvas, nii teatrilavadel kui festivalidel.

Billy’s Bandi tunnustati 2004. aasta veebruaris igaaastasel Night Life Awards tseremoonial (mis on pühendatud saavutustele Peterburi ja Moskva klubimaailmas) kui 2003. aasta parimat klubirühmitust. 2004. aasta märtsis võitis bänd PoboRolli auhinna kategoorias “2003. aasta läbimurre”, millega tunnustatakse saavutusi elava muusika vallas.

Billy’s Band sai oma kodumaal peagi väga populaarseks, misjärel otsustati kontserttegevusega ka teisele poole piiri laieneda, sooritades edukaid tuure Eestisse, Soome, Saksamaale ja Lätti.

2006. aastal suundus bänd vallutama USA-d, andes õnnestunud kontserte San Franciscos, San Diegos, Bostonis ja New Yorkis. Tom Waitsi välja arendatud stiili taaselustava bändi kontsertkava, mida vürtsitavad paljastused elust enesest, hingelised tähelepanekud ja linnalegendid, loob ansamblile erilise ning meeldejääva kuvandi.

Pin It on Pinterest

Share This