ASTRO’N’OUT

Läti

Aeg:

Neljapäev 19.7.2018

Koht:

Piletid:
Hangi oma piletid kohe!*

Bänd on sõltumatu plaadifirma “Avantis Promo” all välja andnud viis albumit. Nende debüütalbum “Kush Kush” võitis 2006. aasta Läti muusikaauhindadel parima rokkalbumi tiitli.

Sellest ajas talates on kõik bändi albumid on kandideerinud Läti muusikaauhindadele kuni aastani 2017.

2007. aastal esitati Astro’n’out MTV Euroopa Muusikaauhindadel auhinnale “Uus Euroopa Heli”. Aasta hiljem kutsus Läti kõigi aegade edukaim bänd Prāta Vētra ehk Brainstorm neid oma “Tur kaut kam ir jābūt” tuuril erikülalisena kaasa tegema.

Loe rohkem allpool.

Astro’n’out sai esmalt tuntuks 2003. aastal, mil nende erakordse häälega noor lauljanna Māra kirjutas raadiohiti ühest kahtlase kuulsusega linnajaost Riias. Järgnevalt on paljud Astro’n’out-i hitid nagu “Tici sev”, “Gravitātei, nē”, “Turies”, “Daļa Rīgas”, “Spoguļoties” ja „Satiksimies, tiksimies” püsinud pikalt Läti raadioedetabelite tipus.

Bänd on ennast Läti lavadel tõestanud nüüdseks juba 15 aastat. Selle pika aja jooksul on muutunud nii nende koosseis kui ka looming. Nende arengulugu võib kirjeldada kui “teekonda lihtsakoelisest kitarrirokist kaasaegse kontseptuaalse elektroonilise muusikani”.

Koosseis
Māra Upmane-Holšteine (vokaal), Juris Kalnišs (kitarr, elektroonika), Mārtiņš Elerts (kitarr, elektroonika), Mārtiņš Miļevskis (trummid, rütmiinstrumendid) ja Toms Poišs (bass) kontsertkoosseisus.
2017. aasta jaanuaris andis Astro’n’out välja oma uusima albumi “URDA”, mis kandideeris Läti muusikaauhindade jagamisel 2018. aasta parima albumi tiitlile.
Kui neljal varasemal albumil käsitles bänd kõiksugu erinevaid teemasid kuni sotsiaalsete küsimusteni välja, siis “URDA” on sügavalt isiklik, avades bändiliikmete sisekaemuslikke mõtisklusi oma kohast maailmas, ajast ja väärtustest. See käsitleb tundeid, mis panevad meid üha jälle küsima endilt neid igavesi küsimusi, millele vastuseid ilmselt ei leidugi.

Loe veel

Diskograafia ja võtmesündmused

Bänd on sõltumatu plaadifirma “Avantis Promo” all välja andnud viis albumit. Nende debüütalbum “Kush Kush” võitis 2006. aasta Läti muusikaauhindadel parima rokkalbumi tiitli.

2007. aastal esitati Astro’n’out MTV Euroopa Muusikaauhindadel auhinnale “Uus Euroopa Heli”. Aasta hiljem kutsus Läti kõigi aegade edukaim bänd Prāta Vētra ehk Brainstorm neid oma “Tur kaut kam ir jābūt” tuuril erikülalisena kaasa tegema.

2008. aasta lõpus ilmus bändi teine album “Astro’Acoustic” ning 2009. aasta lõpus järgnes kolmas – “Geometrija”. Mõlemad albumid kandideerisid ka Läti muusikaauhindade jagamisel – 2008. aasta parima alternatiivmuusika albumi kategoorias ning 2009. aasta parima rokkalbumi kategoorias.

Astro’n’out on kirjutanud originaalmuusikat dokumentaalfilmidele nagu “Rīga, Mana Rīga” (“Riia, mu Riia”), “No cita skatupunkta” (“Teisest vaatepunktist”), “Nestāstāmie stāsti” (“Jutustamatud lood”), “Sūnas aug ziemeļu pusē” (“Sammal kasvab põhjapoolsel küljel”) ja muud. Astro’n’out lugusid kasutatakse sageli ka reklaamides ja heategevusprojektides.

Astro’n’out on esinenud kõigil Läti festivalidel ja suurematel lavadel – sealhulgas üritustel nagu Summer Sound Festival, Positivus, Fontaine ja paljud teised.
Kõik bändi albumid on kandideerinud Läti muusikaauhindadele.

2012. aasta lõpus andsid nad välja oma neljanda albumi “Lauvas”, mis võistles Läti muusikaauhindade jagamisel neljas kategoorias.

2013. aasta kevadel osales Astro’n’out kahe etteastega Tallinn Music Week’il. 2013. aasta augustis esinesid nad Leedu suurima muusikafestivali Galapagai teisel laval.

2013. augustis esines Astro’n’out ka Berliini kesklinnas Saksa rahandusministeeriumi poolt korraldatud infopäevade lõpetamisüritusel.

2014. aastal tuuritas bänd oma elektroakustilise kontsertsarja “Astro’ Electro Acoustic” raames mööda Lätit ning jätkas seda 2016. aastal “Astro Electro Acoustic 2.0” tuuriga, kus tegi kaasa ka kokle-mängija (kokle on kandlelaadne läti rahvapill) ning produtsent DJ Rudd.

2017. aasta jaanuaris andis Astro’n’out välja oma uue albumi “URDA” ning tutvustas seda esitluskontsertidel üle kogu Läti.

2018. aastal esines bänd Midsummer Festivali raames Suurbritannias, alustas tööd uue albumi kallal ning tuuritab jätkuvalt mööda Läti festivale ja muusikasündmusi.

Pin It on Pinterest

Share This